Co każdy właściciel firmy musi wiedzieć o marketingu cyfrowym

Marketing cyfrowy / Marketing internetowy / Marketing online to obecnie jedne z najczęściej używanych terminów w branży. Jednak jest to niestety tylko garść żargonu dla większości ludzi, którzy go słyszą i używają go do przekazania swoich myśli. Czym dokładnie jest marketing cyfrowy i jaka jego część jest niezbędna dla dzisiejszego przedsiębiorcy? Jesteśmy tutaj, aby rozbić to dla Ciebie w najprostszych możliwych słowach.

visit https://fototapety.net.pl/fototapety-ogromne-mozliwosci-aranzacji-pomieszczen/

Marketing online to po prostu marketing Twojego produktu lub usługi na platformach cyfrowych, aby zatrzymać lojalnych konsumentów, a także szybko zwiększyć zasięg do nowych potencjalnych odbiorców docelowych.

To jest to. Tym jest marketing internetowy. Jest kilka dalszych pytań, które wymagają uwagi, aby rozwiązać twoje zamieszanie; Jak na przykład:

Czy marketing cyfrowy to to samo, co marketing w mediach społecznościowych?

Odpowiedź brzmi tak. Marketing cyfrowy / internetowy to szersze pojęcie w porównaniu z marketingiem w mediach społecznościowych w tym sensie, że wszystkie platformy mediów społecznościowych są dostępne cyfrowo, tj. Przez Internet. Istnieją jednak inne platformy, które są objęte marketingiem cyfrowym, innym niż marketing w mediach społecznościowych.

Jakie są koncepcje i platformy marketingu cyfrowego?

Wyszukiwarki, których używamy do wyszukiwania naszych zapytań i wymagań, są same w sobie ogromną platformą marketingu internetowego. Ta koncepcja nazywa się „marketingiem w wyszukiwarkach” lub SEM.

Marketing w wyszukiwarkach to marketing Twojego produktu w wyszukiwarkach, takich jak Google i Bing firmy Yahoo. Ta platforma ma ogromne znaczenie dla firm działających w branży B2B.

Inną koncepcją wchodzącą w zakres marketingu cyfrowego jest „Optymalizacja wyszukiwarek” lub SEO. Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek to sposób rozwijania treści witryny w sposób umożliwiający algorytmowi wyszukiwarki wydajne indeksowanie i testowanie witryny. To sposób na uzyskanie wyższych pozycji w wynikach wyszukiwania w wyszukiwarce; pomagając nam mieć lepszą rękę w SEM.

SEO jest podstawową koniecznością każdego właściciela witryny, ponieważ pomaga wyróżnić się spośród morza witryn, które widzimy dzisiaj.

Marketing w mediach społecznościowych to koncepcja obejmująca kampanie mające na celu promowanie Twojego produktu lub usługi na platformach społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter, YouTube, LinkedIn itp. SMM jest doskonałym narzędziem, jeśli chodzi o produkty, które mają segment B2C.

Ciekawą koncepcją w marketingu internetowym jest Remarketing, który umożliwia wielokrotne dotarcie do potencjalnej bazy konsumentów. Może to być postrzegane jako śledzenie Twojego konsumenta na różnych platformach, stronach internetowych i wyświetlanie mu spersonalizowanego tekstu reklamowego, aby na bieżąco przypominać mu o wizycie w Twojej witrynie.

Umożliwia nam to również pracę nad innym czynnikiem zwanym wartością życiową konsumenta, dzięki któremu możemy zwiększyć nasz zasięg do obecnych klientów i poprawić zwrot z inwestycji od tych konsumentów poprzez różne praktyki, takie jak marketing e-mailowy, remarketing, kampanie płatnych reklam, kanały RSS itp.

Jednak aby uzyskać wspaniałe wrażenia z marketingu cyfrowego / internetowego, należy opracować kampanię przy użyciu wszystkich wyżej wymienionych platform.

Czym marketing cyfrowy różni się od marketingu tradycyjnego?

Marketing cyfrowy jest opłacalny pod względem lepszego zasięgu i wyników.

Marketing internetowy umożliwia kierowanie reklam do określonych odbiorców na podstawie danych demograficznych, zainteresowań i urządzeń.

Marketing internetowy dostarcza nam rzeczowych danych, które można poddać analizie statystycznej. Na przykład, jeśli gromadzenie reklamuje Twój produkt, nie masz pojęcia, ile osób widziało gromadzenie, czytało treść i faktycznie stało się klientami dzięki temu gromadzeniu. Jednak w marketingu cyfrowym, powiedzmy, że prowadzimy kampanię promującą ten sam produkt, możemy analizować dane generowane przez różne platformy marketingowe, które mogą nam pokazać, ile osób widziało produkt, ilu faktycznie zostało konsumentami i którzy konsumenci przeszli przez który z nich używane platformy. Dzięki temu możemy znaleźć usterki w naszej kampanii i pracować nad nią, aby była jeszcze bardziej ukierunkowana na działanie.

Ale czy w takim razie należy całkowicie zaprzestać tradycyjnego marketingu?

Oczywiście nie! W rzeczywistości tradycyjny marketing w połączeniu z marketingiem cyfrowym może dać lepsze wyniki niż tylko marketing tradycyjny lub cyfrowy.

Jednak jedną rzeczą, którą ludzie mylą w marketingu cyfrowym, jest to, że można to zrobić za darmo. Do pewnego stopnia jest to prawda; jednak, aby uzyskać najlepsze wyniki, marketing cyfrowy musi mieć niezależny budżet. Pieniądze należy odłożyć, aby móc wykorzystać wszystkie możliwości, jakie marketing cyfrowy ma do zaoferowania Twojej firmie i jej chwalebnej przyszłości.